Sapanca Patika Koşusu 21K

Kayıt Ol KML Dosyasını İndir GPX Dosyasını İndir

Yarış Bilgileri

  • İlk kontrol noktasına gidiş: Maviden yeşile doğanın her rengiyle koşacağınız Sapanca Orman Koşusu,Sapanca Gölü’nden start alacaktır. İlk 700 metre gölün kenarında koştuktan sonra demir yolunun altından geçip kendinizi parkın içerisinde bulacaksınız. Parka geldiğinizde ilk kilometrenizi bitireceksiniz. Parkın içerisinden 1 km koştuktan sonra dere yatağı üzerinde bulunan ahşap köprüden geçip şehrin içerisine gireceksiniz. Parkurumuzun ilk asfalt koşusunu bu bölümde yapacaksınız. 2 km asfaltta koştuktan kendinizi doğanın derinliklerine doğru tırmanırken bulacaksınız. Bu tırmanış biraz dik ve teknik olan dar bir patikadan olacaktır. Bu patika bittikten sonra asfaltta 350 metre koşup tekrar ormanın derinliklerine doğru patikadan koşmaya devam edeceksiniz. Bu patika sizi 7.5’inci kilometredeki ilk kontrol noktasına ulaşacaksınız. İlk kontrol noktasına ulaştığınızda 650 metre rakım kazanmış olacaksınız. Rakım kaybınız ise sadece 50 metredir.
  • İkinci Kontrol Noktasına gidiş: Kontrol noktasından çıktıktan sonra kalın patikadan asfalt yola kadar koşun. Asfalt yola geldiğinizde 10’üncu km’ye ulaşacaksınız. Asfalt yoldan sola dönün. Dere yatağını sağınıza alacak şekilde asfalt yoldan 2 km şehre doğru koşun. Kısa bir süre sonra kendinizi doğanın derinliklerine doğru tırmanırken bulacaksınız. Bu tırmanışınız dar bir patikadan olacaktır. Meyve bahçelerinin arasından 2.5 km koştuktan sonra 14.4’üncü kilometredeki ikinci kontrol noktasına ulaşacaksınız. Bu noktaya ulaştığınızda rakım kazancınız 1030 metredir. Rakım kaybınız ise 670 metredir.
  • Finishe gidiş: Birinci kontrol noktasından sonra kalın bir patikadan şehre kadar 3.1 kilometrelik mesafede sizlere Sapanca Gölü’nün manzarası eşlik edecektir. Parkurun bundan sonra ki 2.6 kilometrelik kısmı asfalttan olacaktır. Sapanca sokaklarından, Sapanca Gölü’ne ulaşacaksınız. Sapanca Gölü’nün kıyısında 700 metre koştuktan sonra doğayla dans ettiğiniz Sapanca Doğa Koşusu’nu bitireceksiniz. Yarışı bitirdiğiniz de rakım kazanımınız 1050 rakım kaybınız 1050 m olacaktır.

Bize Ulaşın